Loading…

Naprawa i Serwis Spycharek Warszawa

Naprawa Spycharki na Budowie - Mechanik Mobilny
Kontakt

Usterka zlokalizowana. Naprawa koparki WARYŃSKI K-418 S3E005



Dziś film z poszukiwań usterki w układzie hydraulicznym koparki WARYŃSKI K-418
Moja diagnoza okazała się trafna i tak jak myślałem wysypał się zawór przelewowy w jednym z rozdzielaczy.

Youtube Naprawa Maszyn Budowlanych – Naprawa Spycharek oraz Naprawy sprzętu budowlanego, Serwis Spycharek na Budowie, MOBILNY SERWIS, MASZYN BUDOWLANYCH, KOPAREK, WÓZKI WIDŁOWE MAZOWIECKIE

20 thoughts on “Usterka zlokalizowana. Naprawa koparki WARYŃSKI K-418 S3E005

  1. Widzę że zasada działania tego zaworu jest identyczna jak w cyklopie (zawór na dole przy zbiorniku pierwszy za pompą). Trochę nie pasuje mi kolejności w jakiej znalazłeś te części. Pierwsza powinna być ta tulej do której nie chciała wejść sprężyna. Dalej ten tloczek. Tłoczek i tulej stanowią parę oba elementy są wykonane z twardej stali by się wzajemnie nie wybijały przy cyklicznym zderzaniu. Za tłoczkiem jest sprężyna cofająca. Dalej jest albo nakrętka albo dławik w każdym razie coś z małym otworem i dalej już ten grzybek (który nieprawidłowo Ci się ułożył) i sprężyna a na samym końcu śruba regulacji.

    Zasada działania rozdzielacza jest następująca. Olej pod ciśnieniem doprowadzany jest przed tulej i wąskim kanałem za tłoczek a przed grzybkiem (tam gdzie sprężyna) gdy ciśnienie jest mniejsze od nastawionego grzybek blokuje wypływ i ciśnienie po obu stronach tłoczka jest identyczne. Siły więc się równoważą. Sprężyna dodatkowo dociska tloczek do tuleji i olej nie może przepływać od zasilania do powrotu. Gdy ciśnienie przekroczy wartość dopuszczalną grzybek się odchyla. Ciśnienie za tłoczkiem spada (cienki kanał nie pozwala na jego szybki wzrost) siły działające z jednej strony od ciśnienia z układu a z drugiej ze sprężyny są różne. Tłoczek się cofa. Gdy spadnie ciśnienie zasilania grzybek się cofa. Ciśnienia za i przed tłoczkiem się wyrównują suma sił z ciśnienia i sprężyny dociska tłoczek do tuleji.

    Poprawić Cię jeszcze muszę w jednym.
    Zawór ten nie działa gdy rozdzielacz jest w pozycji neutralnej. Wtedy olej przelatuje przez środkowy kanał w rozdzielaczu prosto od pompy do zbiornika.(suwak na środku ma takie przewężenie). Dopiero gdy wychylisz dźwignię z położenia neutralnego suwak blokuje ten kanał a wzrastające ciśnienie idzie dwoma kanałami na końce suwaka dochodzą tam jeszcze dwa kanały powrotne i nacięcia na końcach łącza odpowiednie z nich z wyjściami.

    Jak nie znajdziesz odpowiedniego zaworu do rozdzielacza można zawsze zaślepić ten w rozdzielaczu a dać zewnętrzny.

  2. Nie taka kolejność. Wydaje mi się ze ten "tłoczek" dłuższy, nie przelotowy w który wchodzi sprężyna jest oznaczony na rysunku jako litera A, natomiast ten krótszy ze stożkiem ma być "pod nim". Wygląda że było tam co najmniej jedno zabezpieczenie i być może jakiś dodatkowy element, skoro nie wyszły to są w rozdzielaczu i mogą narobić bałaganu. Najlepiej zdemontuj zawór z drugiego rozdzielacza bo chyba są takie same, będziesz wiedział co ci brakuje i jak złożyć. Obawiam się że w celu odszukania brakujących elementów bez demontażu rozdzielacza się nie obejdzie.
    Z dokupieniem takich części to jest problem, albo szukaj drugiego rozdzielacza, albo trzeba dopasować podobną sprężynkę i ustawić od nowa ciśnienie.

  3. Dzisiaj dopiero dowiedziałem się o problemie tok Twojego rozumowania dobry zawsze zaczyna się od pomp i idzie się dalej. Co do tego zaworu to teoretycznie samemu nie należy go ruszać ale teoretycznie Co do części to polecam firmę z wieloletnim doświadczeniem specjalizującą się głownie w remontach kapitalnych koparek Warynski i sprzedaży części zamiennych w dobrych cenach GIM Barczewo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!